ОГЛАСИ

И македонското девојче си заминува од Вардар

Спорт | Македонија | 07.03.2018 09:55Посети : 687

Тенденцијата на заминувањe од Женскиот ракометен клуб Вардар продолжува, откако македонската репрезентивка Сара Ристовска потпиша двегодишен договор со Крим од Словенија.Словенскиот колектив следна дестинација за Ристовска ќе биде по завршувањето на оваа сезона, која е последна за ЖРК Вардар на вакво ниво.

21-годишната ракометарка која потекнува од школата на Металург најмногу доби од проектот на Вардар. Таа имаше шанса се развива со квалитетни ракометарки покрај себе и да го почуствува шмекот на Лигата на Шампиони.

Предизвикот во Словенија ќе биде прв надвор од границите на нашата земја, а токму на неа и на уште неколку ракометарки се базира иднината во македонската ракометна репрезентација.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2055 гласови (88%)

Не - 288 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833