ОГЛАСИ

Нови наслови во градската библиотека

Живот | Книга | 07.03.2018 19:40Посети : 550

НУ Библиотека “Григор Прличев“ – Охрид го збогати книжниот фонд со нови наслови:

“Седмиот печат” – Сунчица Уневска
“Умирање на љубовта” – Либеро Биџиарети
“Писма до непознатата” – Антоан Де Сент-Егзипери
“Создавање државност” – Никола Кљусев
“Ала Турка – Ала Франга” – Елена Максимовска
“Пеон” – Благој Стојанов
“Богатство” – Даниел Петровски
“Првата Република” – Елизабета Митреска
“Траги во звукот” – Марко Коловски
“Бегалците од законот и екстрадицијата” – Сашо М. Стојановски
“Синтагма” – Матиј Властар
“Скопски легенди” – Данило КоцевскиНови наслови во градската библиотека


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 33 гласови (26%)

0д 4-6 - 92 гласови (74%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833