ОГЛАСИ

Охрид ТрчаТ го освојува Балканот

Спорт | Охрид | 08.03.2018 08:15Посети : 491

После успешната презентација на саемот за туризам во Белград и на атлетскиот маратон во Дубровник, атлетскиот викенд Охрид ТрчаТ со посебна статија беше промовиран и на најпосетувана интернет страна (trcanje.rs) во Србија за новитетите во атлетиката.Охрид ТрчаТ како спортски настан во рамките од атлетиката беше промовиран и на бугарскиот сајт за атлетика кој исто така привлече големо внимание. Асоцијацијата за спортови „Спорт за сите-сите за Спорт“ најави уште вакви соработки со спортски медиуми и организации се со цел промоција и афирмација на Охрид трчаТ како настан и секако Охрид како спортска дестинација.Атлетскиот настан Охрид ТрчаТ ќе се одржи во првиот викенд во јуни месец. Главните збиднувања ќе се одвиваат на 3 јуни, претходно ќе се организираат трки за учениците од основните и средните училишта, а годинава ќе бидат вклучени и медиумите.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2055 гласови (88%)

Не - 288 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833