ОГЛАСИ

Пол позиција за „галебите“ во М18 лигата

Спорт | Охрид | 08.03.2018 09:02Посети : 465

Кошаркарите на АВ Охрид до 18 години од првата позиција на табелата ќе ги стартуваат мечевите од втората етапа во Младинската супер лига.Првата фаза од шампионатот во кој се натпреваруваа со екипи од западот „галебите“ ја минаа први низ целта победувајќи на пет од шесте натпревари.Прв ривал на избраниците на Тони Стојаноски ќе биде тимот на Ринија кој се наоѓа на претпоследната позиција на табелата. Мечот се игра во сабота со почеток во 15 часот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833