ОГЛАСИ

Први мечеви од 1/8 финалето во Лигата на Европа

Спорт | Свет | 08.03.2018 09:48Посети : 214

Натпреварите во фудбалска Европа продолжуваат со првите мечеви од осминафиналето во најмасовното клупско натпреварување на стариот континент.Најинтересен од осумте парови ќе биде двомечот помеѓу најтрофејниот италијански клуб во Европа, Милан и англискиот премиерлигаш Арсенал. Двете екипи гледаат спас во ЛЕ, бидејќи се надвор од игра во националните шампионати во трката за местата на табелата кои водат во ЛШ. За потсетување победникот од ЛЕ оди директно во ЛШ, без разлика на кое место ќе заврши на табелата.

Мечевите се поделени во два термини како и обично во 19 и 21:05 часот.

Двојки: Милан - Арсенал (19ч), Атлетико Мадрид - Локомотив Москва, Борусија Дортмунд - Салзбург, ЦСКА Москва - Лион, Лацио - Динамо Киев (21:05ч), Олимпик Марсеј - Атлетик Билбао, Лајпциг - Зенит, Спортинг Лисабон - Викторија Плзен.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2055 гласови (88%)

Не - 288 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833