ОГЛАСИ

Охриѓанец упатувал пораки со закана до извршителка

Вести | Охрид | 08.03.2018 09:44Посети : 3292

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „загрозување на сигурноста”, СВР Охрид до надлежното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против 50-годишен охриѓанец.- Пријавениот подолг период вршел притисок врз лице-извршител за подрачјето на  Охрид,Струга и Дебар со седиште во Охрид, а во врска со донесени акти од нејзина страна. Тој постојано и се јавувал и и праќал пораки со недолична и заканителна содржина, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.


На 15-ти минатиот месец, пријавениот преку овластениот доставувач, на извршителката  и упатил сериозни закани со што кај оштетената и другите вработени предизвикал чувство на страв, несигурност и вознемиреност.


OhridNews       
      

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2029 гласови (88%)

Не - 283 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833