ОГЛАСИ

Во напад со нож во центарот на Виена повредени четири лица

Вести | Свет | 08.03.2018 10:14Посети : 452

Австриската полиција соопшти дека притворила 23 годишен маж, осомничен за нападот со нож во Виена, пришто беа повредени четири лица. Порпаролот на полицијата, Патрик Мајерхофер соопшти дека осомничениот бил притворен наврзо откако 20 годишен маж прободен со нож бил хоспитализиран со повреди опасни по живот. Полицијата и понатаму истражува дали истото лице го нападнало и трочленото семејство што синоќа беше избодено во центарот на Виена.Службените лица не објавија детали за идентитетот на осомничениот. Во полициското соопштение се наведува дека сите членови на семејството, 65-годишен маж, 56-годишна мајка и нивната 17 годишна ќерка, имаат повреди опасни по живот и се одведени во болница. Нивните имиња не се наведени.

Синоќа непознат напаѓач со нож нападна семејство, по што побегна, а за време на бегството повреди уште едно лице.


OhridNews


Макфакс

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 88 гласови (34%)

0д 4-6 - 171 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833