ОГЛАСИ

Финансискиот извештај на Водовод и годишниот план за вработување во општината-на дневен ред на 8 седница

Вести | Охрид | 08.03.2018 11:35Посети : 579

Предлог-одлуката за усвојување на Годишниот извештај и завршна сметка на Буџетот на единицата на локалната самоуправа општина Охрид за 2017 година и Извештајот за годишниот попис за 2017 година ќе се најдат на дневен ред пред советниците на седницата закажана на 14-ти март, среда, со почеток во 11 часот.Советниците ќе расправаат и за Предлог-одлуката за давање согласност на Годишниот план за вработување во општина Охрид за 2019 година, Предлог-одлуката за усвојување на Извештајот за финансиското работење и Годишната сметка за 2017 година на основните и средни училишта, за усвојување на Методологијата за распределба на блок - дотацијата за основно и средно образование во општина Охрид.


Меѓу големиот број точки на дневен ред ќе бидат и Предлог-одлуката за усвојување на Годишниот извештај за реализација на Програмата за развој на Јјугозападниот плански регион и тековното работење на Центарот за развој и финансискиот извештај за 2017 година, како и Предлог-одлуката за усвојување на Финансискиот извештај и Годишниот извештај за материјалното и финансиското работење на МЈП„Проаква“-Струга, Работна Единица Водовод-Охрид за периодот од 01.01. до 31.12.2017 година.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2029 гласови (88%)

Не - 283 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833