ОГЛАСИ

Збогум капитену !

Спорт | Свет | 08.03.2018 14:58Посети : 2101

Илјадници навивачи на Фиорентина со високо развиорени одбележја на клубот, членови од клубот, членови на сите екипи од Серија А и прославени фудбалски имиња од светскиот фудбал се збогуваа со капитенот на „виолетовите“, Давиде Астори кој беше погребан со сите почести.

Соиграчите на Давиде Астори од Фиорентина скршени од тага го предводеа автомобилот со ковчегот на 31-годишниот фудбалер кој почина во сон, откако легна и не се разбуди во пресрет на натпреварот помеѓу Удинезе и Фиорентина.

Сите мечеви од Лигата на Шампионите и вечерашните од Лигата на Европа ќе започнат минута молк во чест на Астори кој прерано го напушти овој свет оставајќи зад себе женско новороденче и сопругата.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1971 гласови (88%)

Не - 279 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833