ОГЛАСИ

Гест за почит и поздрав на Интер

Спорт | Свет | 08.03.2018 23:03Посети : 832

Шампионот на Европа од 2010 година, Интер направи гест за почит и поздрав, откако одлучи да ја одложи роденденската прослава која беше закажана за овој викенд поради смртта на Давиде Астори.Навивачите на Интер подготвуваа роденденска фешта за дуелот со Наполи на Џузепе Меаца, но фудбалот и се останато паднаа во втор план во Италија после ненадејната смрт на фудбалерот од Фиорентина. 28-та рунда во „калчо“ лигата ќе помине во знакот на Давиде Астори, а навивачите на Интер најавија голем транспарент со кој ќе се збогуваат со капитенот.

31-годишниот фудбалер во вечноста беше испратен со сите почести, а на погребот присуствуваа сите фудбалери на Интер предводени од живата легенда Хавиер Занети кој има директорска улога во клубот.Интер во следниов период на некој друг натпревар ќе го прослави 110-от роденден. „Нероазурите“ се последен европски шампион кој доаѓа од Италија и единствена екипа со тројна круна во една сезона.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833