ОГЛАСИ

ЛЕ: Капитална победа на Арсенал на Сан Сиро (видео)

Спорт | Свет | 08.03.2018 23:25Посети : 369

Англискиот премиерлигаш Арсенал обезбеди капитална предност после првиот меч со Милан победувајќи со 2-0 на Сан Сиро во 1/8 финалето во Лигата на Европа.Позитивните работи за „топчиите“ во Милано ги најави Хенрик Мхитаријан кој во 14-та минута го отвори резултатот. До крајот на првиот дел следуваше нов шок за домаќините, откако Арон Ремзи го дуплираше водството.
„Росонерите“ ќе мораат да подобрат многу работи пред реваншот на Емирати кој Арсенал ќе го започне со голема предност.


Резултати: Милан - Арсенал 0-2, Атлетико Мадрид - Локомотив Москва 3-0, Борусија Дортмунд - Салзбург 1-2, ЦСКА Москва - Лион 0-1, Лацио - Динамо Киев 2-2, Олимпик Марсеј - Атлетик Билбао 3-1, Лајпциг - Зенит 2-1, Спортинг Лисабон - Викторија Плзен 2-0.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833