ОГЛАСИ

Викендов температури над 20-от степен Целзиусов!

Вести | Охрид | 09.03.2018 07:00Посети : 886

Времето денеска претпладне на повеќе места ќе биде значително облачно, а попладне почнувајќи од север облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб ветер од западен правец. 


За време на викендот ќе биде претежно сончево и значително потопло. Утринската температура ќе се движи во интервал од -3 до 6 степени, а дневната од 13 до 23 степени Целзиусови. Од понеделник ќе преовладува променливо облачно време со локален дожд и појава на грмежи, информира УХМР Македонија.


OhridNews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 128 гласови (31%)

Не - 284 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833