ОГЛАСИ

Трамп се согласил на средба со Ким Џонг Ун!

Вести | Свет | 09.03.2018 07:00Посети : 504

Претседателот на САД Доналд Трамп се согласил да се сретне со лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун, јавуваат американските медиуми, повикувајќи се на извори од Јужна Кореја. Ова доаѓа по брифингот на Белата куќа со претставник на Јужна Кореа, кој ги известил САД дека Ким Џонг Ун е попдготвен на сериозни отстапки, вклучително и замрзнување на нуклеарната програма и тестирањето на ракети со голем дострел, за што беше на мета на критики како од американскиот претседател, така и од меѓународната заедница.Според најавите, средбата Трамп - Ким Џонг Ун ќе се одржи во мај.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833