ОГЛАСИ

Мишел и Барак Обама во преговори со „Netflix“ за продуцирање серии

Занимливости | Свет | 09.03.2018 18:42Посети : 780

Неофицијално, Барак Обама и неговата жена, Мишел, се во преговори за продуцирање на шоу на познатата платформа „Netflix“. Шоуто ќе обработува инспиративни приказни, наместо да коментира за Доналд Трамп или конзервативните политики, пренесуваат американските медиуми.Една од идеите за шоуто е Обама да биде модератор на разговорите на теми кои доминираа за време на неговото претседателство, вклучувајќи ја здравствената заштита, имиграциите и климатските промени.


Друга идеја за шоу би ја вклучила поранешната Прва Дама во разговори на различни теми, вклучувајќи и исхрана.


Се уште нема коментар од „Netflix“ за шпекулациите.


А.М.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833