ОГЛАСИ

Кејн на штаки после мечот со Бурнмаут, Англија во паника

Спорт | Свет | 12.03.2018 10:35Посети : 358

На точно три месеци од почетокот на Светското првенство во Англија завладеа голема паника и страв, откако Хари Кејн со помош на штаки го напушти стадионот „“ после мечот помеѓу Бурнмаут и Тотенхем.Зглобот од десната нога на напаѓачот на „гордиот албион“ настрада во дуелот со голманот Асмир Беговиќ. Кејн после судирот со голманот со тажен израз на лицето веднаш ја напушти играта.- Деталните прегледи ќе покажат за што точно станува збор. Сите се надевам дека ќе биде се во ред и ќе може Кејн да ни помогне нам и на англиската репрезентација на престојниот Мундијал во Русија. - изјави Маурицио Почетино.Кејн сигурно ќе ги пропушти контролните мечеви со Холандија и Италија овој месец, а колку дополнително ќе паузира ќе покажат рентген снимките. 


Англија во Г групата на Мундијалот се наоѓа со Белгија, Тунис и Панама.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1971 гласови (88%)

Не - 279 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833