ОГЛАСИ

Нани имал блиска средба со навивачите на Лацио во авион

Спорт | Свет | 12.03.2018 11:29Посети : 321

Португалскиот интернационалец во тимот на Лацио, Нани, се степал со незадоволни навивачи на Лацио, во авион додека се враќале во Рим од гостувањето кај Каљари, објавија италијанските медиуми.Информациите се дека авионот доцнел 20-ина минути, а причината е физичката пресметка меѓу неколкумина навивачи кои му дофрлувале вулгарни зборови на Нани и португалскиот фудбалер кој бил испровоциран. Ситуација се смирила по интервенцијата на неколку членови од екипажот.

По слетувањето во Рим, навивачите на Лацио биле задржани некое време додека фудбалерите не си заминат од аеродромот.

Лацио ремизира со Каљари 2:2, по што конкурентите за 4.место кое обезбедува учество во Лигата на шампионите му се доближија на еден, односно шест бода.


OhridNews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 88 гласови (34%)

0д 4-6 - 171 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833