ОГЛАСИ

Нашол 40 000 евра и му ги врaтил на сопственикот

Занимливости | Свет | 12.03.2018 11:48Посети : 1601

Синиша Дабиќ, вработен на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград, Србија, е човекот за чие дело и чесност зборува цел регион.


Имено, тој минатата сабота додека бил на работа забележал на количка за багаж заборавена торба и паричник во кои имало 40 000 евра. Синиша парите му ги вратил на сопственикот, инаку Србин на привремена работа во Норвешка.


Во знак на благодарност пресреќниот човек кому му биле вратени парите, по големо убедување и инсистирање, му дал 50 евра на чесниот пронаоѓач, со кои тој ги почастил колегите, пренесуваат медиумите во Србија.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833