ОГЛАСИ

Три признанија за „вардарки“ од ЕХФ (видео)

Спорт | Свет | 12.03.2018 15:25Посети : 360

Победата над Будуќност (30-25) со која ја заокружија главната фаза во Лигата на Шампиони на „вардарки“ им донесе и индивидуални награди од ЕХФ во изборот на најдобрите.Хрватската интернационалка Андреа Пенезиќ се најде помеѓу трите најдобри ракометарки, голманката Ина Суслина со двојната одбрана го најавува изборот на најдобрите одбрани, додека Александра Лакребре го зазеде третото место во петте најубави голови.

Првото место во групата и индивидуалните признанија треба да бидат мотив повеќе за „црвено црните“ во 1/4 финалниот двомеч со данскиот Митјиланд.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833