ОГЛАСИ

Јане Велковски специјален гостин на Манчестер Јунајтед

Спорт | Македонија | 13.03.2018 08:08Посети : 1155

Јане Велковски и неговата фамилија се наоѓаат веќе во Манчестер и ќе имаат специјален третман на вечарашниот дуел од Лигата на Шампиони кој „црвените ѓаволи“ ќе го одиграат против Севиља во 20 часот и 45 минути.Посетата на Олд Трафорд беше една од најголемите желби на Јане Велковски кој боледува од мускулна спинална атрофија. Тој разменуваше видео пораки на социјални мрежи со Пол Погба, со кој заедно се во проектот на УЕФА „еднаква игра“.- Кога играм фудбал заборавам на се. Фудбалот премногу го сакам и ми значи се. Роден сум со ретка болест и сакам еден ден да го најдам лекот, да оздравам и да играм фудбал како Роналдо. - изјави во првата видео порака Јане.Јане се сретна со дел од играчите од Манчестер, а средбата со Погба е закажана за денеска, која сигурно ќе биде овековечена од светските медиуми.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833