ОГЛАСИ

Трета МФЛ: Могила и Баир Кркардаш се откажаа, реми на Воска, пораз на Сатеска

Спорт | Охрид | 13.03.2018 09:02Посети : 635

Пролетната полусезона во Третата македонска фудбалска лига југо-запад ќе продолжи со 12 екипи, откако Могила и Баир Кркардаш се откажаа од понатамошното натпреварување. Причините за откажувањето на двете битолски екипи се финансиските средства кои изостанале во клубовите за втората етапа од Третата македонска фудбалска лига.Охридските екипи немаа почеток за пофалба на втората полусезона, откако претрпеа два порази и ремизираа на една средба. Охридската чест ја одбрани Воска која одигра без голови со Влазними на домашен терен. Охрид со 2-1 изгуби пред своите гледачи од Преспа, додека Сатеска оружјето го положи во Струга претрпувајќи пораз од Караорман 3-1.

Резултати: Охрид - Преспа 1-2, Лирија - Кравари 2-1, Караорман - Сатекса 3-1, Воска - Влазними 0-0, Фљамуртари - Велешта 2-0.

Табела: Кораб 36, Кравари 28, Караорман 27, Фљамуртари 26, Преспа 25, Сатеска 22, Охрид 19, Влазними 16, Лирија 16, Велешта 16, Октиси 12, Воска 11, Могила, Баир Кркардаш.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 33 гласови (26%)

0д 4-6 - 92 гласови (74%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833