ОГЛАСИ

Карагер суспендиран од „Скај Спорт“ поради плукање (видео)

Спорт | Свет | 13.03.2018 09:02Посети : 383

Скандалозното видео со учество на Џејми Карагер, кое се појави на социјалните мрежи денеска, не остана без последици за легендата на Ливерпул.На клипот се гледа како фан на Манчестер Јунајтед го иритира поранешниот фудбалер на „црвените“, повторувајќи го резултатот од дербито помеѓу двата тима овој викенд - 2:1 за „црвените ѓаволи“.

Карагер не издржа на провокацијата и плукна кон прозорецот на автомобилот на противничкиот фан, кој патуваше со 14-годишната ќерка.

Легендата на Ливерпул е еден од главните експерти на „Скај Спортс“, а од медиумот презеле мерки по скандалот. Според британски медиуми, Карагер е суспендиран од работа, но се уште не е отпуштен.

- „Скај Спортс“ се однесува сериозно во врска со ова прашање. Во моментов тој е отстранет од работа. Оваа постапка е далеку пониска од стандардите што ги очекуваме од луѓето. - се вели во официјалното соопштение на каналот.Карагер кој учествуваше во неколку емисии јавно и се извини на 14-годишното девојче.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1971 гласови (88%)

Не - 279 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833