ОГЛАСИ

Капитенот на Црвена Ѕвезда хоспитализиран поради срцеви проблеми

Спорт | Свет | 13.03.2018 09:20Посети : 348

Капитенот на Црвена Ѕвезда, Мичел Доналд во петокот со срцеви проблеми бил хоспитализиран во Клиничкиот центар во Белград. Доналд на лоша здраствена состојба се пожалил во петокот, а како што пренесуваат српските медиуми неговата сопруга го одвела во Клиничкиот центар каде бил итно хоспитализиран. Токму поради таа причина Доналд воопшто не беше во протоколот за мечот на „црвено белите“ со Напредак. Првично се шпекулираше дека се работи за некоја повреда, но испадна дека проблемот е многу поголем.

Животот на Доналд не е во опасност, но одредено време ќе биде под лекарски надзор и детални испитувања за откривање на причината за влошување на здраствената состојба.

Фудбалот пред недела дена го потресе голема трагедија, откако капитенот на Фиорентина, Давиде Астори почина во сон. Причината за смртта на 31-годишниот фудбалер беше срцев удар во сон.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833