ОГЛАСИ

Високи награди за учениците од ОУ „Григор Прличев“ на натпреварот по физика

Вести | Охрид | 13.03.2018 11:36Посети : 823

На регионалниот натпревар по физика одржан на 10.3.2018 година во Крушево,учество зедоа ученици од основните училишта од  Прилеп, Битола, Охрид, Струга, Ресен, Демир Хисар, Македонски Брод, Крушево и помалите места. Учениците од  ОУ „“Григор Прличев“ од Охрид, се пласираа меѓу најдобрите.Ученичката Ева Китрозоска освои прва награда, Јана Петреска прва награда, Патар Мишов освои втора награда, Анастасија Стојаноска трета награда и Ева Бимбилоска доби пофалница.


Ментор на учениците е наставничката по физика Славица Јолакоска Таштаноска.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833