ОГЛАСИ

ЛШ: Фијаско на „ѓаволите“ на Олд Трафорд (видео)

Спорт | Свет | 13.03.2018 23:06Посети : 538

Екипата на Севиља ја приреди најголемата сензација во 1/8 финалето во Лигата на Шампиони елиминирајќи го Манчестер Јунајтед. На шпанците помеѓу најдобрите осум им се придружи тимот на Рома кој го помина составот на Шахјтор Доњецк.Пулените на италијанскиот стратег Виченцо Монтела пласман во четвртфиналната фаза обезбедија со триумфот на Олд Трафорд 2-1, откако првиот меч заврши без голови и без победник. Човек на одлука беше Бен Једер кој постигна два погодоци од 74-та до 78-та минута. Трошка надеж за „ѓаволите“ донесе Ромелу Лукаку, но неговиот погодок се покажа како почесен.Правилото гол во гости им се насмевна на римската „волчица“. На Олимпико домашните фудбалери победија со минимален резултат 1-0 и благодарание на погодок постигнат во гости во поразот 2-1 обезбедија пласман понатаму. Стрелец на единствениот погодок беше Един Џеко во воведните десет минути од второто полувреме.Осминафиналната фаза ќе се комплетира со реванш натпреварите помеѓу Бешикташ - Баерн Минхен (0-5) односно Барселона - Челси (1-1).


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 33 гласови (26%)

0д 4-6 - 92 гласови (74%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833