ОГЛАСИ

Ливерпул не сака да слушне за продажба на Салах

Спорт | Свет | 20.03.2018 11:41Посети : 305

Англискиот премиерлигаш, Ливерпул нема да го продаде својот фудбалер Мохамед Салах следното лето, без разлика каква понуда ќе стигне на адресата од Енфилд.Како што објави Телеграф, „црвените“ имаат намера да отфрлат било какви понуда за Египќанецот, кој со последните прикажани игри стана цел на интересите на шпанските гиганти Реал Мадрид и Барселона.

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп смета дека Салах ќе стане клучен играч во тимот за освојување на титулата во Премиер Лигата.

Оваа сезона, 25-годишниот играч на 30 натпревари постигна 28 гола.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 193 гласови (31%)

Не - 428 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833