ОГЛАСИ

Раул во Реал Мадрид почнува со тренерската авантура

Спорт | Свет | 21.03.2018 12:40Посети : 391

Легендарниот фудбалер на Реал Мадрид, Раул Гонзалес подготвен е за новата улога во фудбалот. Во матичниот клуб прославениот шпански фудбалер ќе започне со „печење“ на тренерскиот занает.40-годишниот Раул ќе тргне по стапките на Зинедин Зидан кој прв од шампионската генерација во ЛШ 2002 година реши да се проба помеѓу тренерите. Французинот најпрво ги водеше младинците, потоа втората екипа од „кралевите“, а сега жнее трофеи со сениорите во сите клупски натпреварувања.

Раул фудбалската кариера ја заврши 2015 година во Њујор Космос, а вкупно 16 сезони од неа помина во дресот на Реал Мадрид. Шпанецот измеѓу настапуваше за германски Шалке и арапскиот клуб, Ал Сад. 


OhridNews


Анкета: На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?
(Одговори на дното од страницата)

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 192 гласови (31%)

Не - 428 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833