ОГЛАСИ

Видео+фото: Неисчистени и заледени коловози, забраната за тешки товарни возила не се почитува

Вести | Македонија | 22.03.2018 19:04Посети : 1743

Снегот на почетокот од пролетта предизвика проблеми во сообраќајот во западна Македонија.На планискиот премин Стража од 18:10 часот воведува e забрана за тешки товарни возила, информира АМСМ. Забрана за тешки товарни возила се воведува и на патниот правец крак-Маврово-Дебар. Во 18:45 часот е воведена забрана за тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид, преку планинскиот премин Пресека.Граѓани кои вечерваа патуваа прелу Стража и Пресека велат дека коловозот е лизгав и не е исчистен од снег, а на неколку места има излизгани камиони.Иако надлежните служби соопштија дека на Стража и Пресека на сила е забрана за тешки товарни возила,  фотографиите кои вечерва ни ги испратија граѓани говорат спротивно.


OhridNews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 193 гласови (31%)

Не - 428 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833