ОГЛАСИ

Фото: Пабот „Даблин“ го одбележа петтиот роденден

Занимливости | Охрид | 28.03.2018 12:11Посети : 4397

Познатиот ирски паб „Даблин“ на градскиот кеј во Охрид, синоќа, го прослави петтиот роденден. Во славеничка атмосфера зачинета со добра музика и одлични специјалитети од кујната на „Даблин“ уживаа голем број гости и пријатели на пабот кој веќе пет години е омилемо место за излегување на охриѓани.


Среќен роденден „Даблин“!

Пабот „Даблин“ го одбележа петтиот роденден


OhridNews
фото: Емил Јовановиќ


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 193 гласови (31%)

Не - 428 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833