ОГЛАСИ

Познати плејоф двојките во НБА лигата

Спорт | Свет | 12.04.2018 09:28Посети : 354

Со одигрувањето на последните средби од лигашкиот дел рано утрово заврши правата етапа од најсилната светска кошаркарска лига – НБА. Последна која избори учество во разигрувањето за титулата е тимот на Минесота по победата над Денвер во директниот дуел.Двојки:

Исток


Торонто - Вашингтон,


Бостон - Милвоки,


Филаделфија - Мајами и


Кливленд - Индијана.

Запад


Хјустон - Минесота,


Голден Стејт - Сан Антонио,


Портланд - Њу Орлеанс и


Оклахома Сити - Јута


OhridNews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 561 гласови (31%)

Не - 1249 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833