ОГЛАСИ

Финални 50 дена до второто издание на Охрид ТрчаТ

Спорт | Охрид | 13.04.2018 08:05Посети : 323

Уште точно 50 дена останаа до почетокот на Атлетскиот викенд Охрид ТрчаТ кој втора година ќе се организа во Охрид.Спортскиот настан кој ја одбележа 2017 година во Охрид привлече големо внимание кај јавните личности од сите фели. На стартот на 3 јуни и околу целиот настан ќе продефелираат амбасадори, министри, доктори, спортски и културни ѕвезди.

Асоцијацијата на спортови „Спорт за сите - сите за Спорт“ најавува неверојатен спортски настан и викенд кој ќе биде збогатен со ноќна трка и забава, а почеток на второто издание ќе означат луѓето позади сцената на Охрид ТрчаТ со промотивна трка.Пријава за учество сите заинтересирани можат да пополнат на интернет страната Ohridtrcat.mk.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 561 гласови (31%)

Не - 1249 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833