ОГЛАСИ

Трета МФЛ: Охрид на мегдан со лидерот, Воска гостува кај фенерџијата

Спорт | Охрид | 13.04.2018 09:02Посети : 326

Составите на Охрид и Воска имаат комплетни различни задачи во 18-та рунда од Третата македонска фудбалска лига.

Охридските „сино бели“ гостуваат кај лидерот Кораб, додека Воска силите ќе ги одмери со последнопласираниот Октиси.

Сатеска која требаше да игра со Баир Кркардаш е слободна поради откажувањето на битолската екипа. Мечевите покрај Баир не ги продолжи ниту Могила.

Двојки: Фљамуртари - Кравари, Караорман - Влазними, Лирија - Преспа, Кораб - Охрид, Октиси - Воска.

Табела: Кораб 42, Фљамуртари 32, Кравари 32, Преспа 31, Караорман 28, Сатеска 25, Влазними 22, Охрид 22, Велешта 19, Воска 17, Лирија 16, Октиси 12, Баир Кркардаш, Могила.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 561 гласови (31%)

Не - 1250 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833