ОГЛАСИ

Лабуништа е хитот на втората полусезона во Втората лига (видео)

Спорт | Македонија | 15.04.2018 09:32Посети : 1437

Екипата на Лабуништа е најпријатното изненадување во втората полусезона од Втората македонска фудбалска лига. Со победата (3-1) над Еуромилк фудбалерите на Лабуништа стигнаа до нови три бодови и ја продолжија серијата на 14 мечеви без пораз.Отпорот на „млекарите“ на градскиот стадион во Струга избраниците на Пепи Џигероски го скршија под 48-та до 60-та минута кога постигнаа три голови. Два од трите реализираше Климе Далчески, а еднаш прецизен беше Пајазит Салиу.Тимот на Лабуништа кој се наоѓа на петтата позиција од табелата заостанува три бодови од лидерот Македонија Ѓорче Петров. Во следната рунда која на програмата е во вторник Лабуништа силите ќе ги одмери со Струга Трим Лум.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 192 гласови (31%)

Не - 428 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833