ОГЛАСИ

„Ѓаволите“ се посрамотија, Мен Сити нов шампион во Англија ! (видео)

Спорт | Свет | 15.04.2018 21:32Посети : 626

Манчестер Сити е новиот шампион во елитната англиска Премиер лига. „Граѓаните“ до петтата титула стигнаа на доминантен начин и на пет натпревари до крајот на шампионатот.Во нов првак „граѓаните“ ги промовираа фудбалерите на Вест Бромвич Албион, кои неочекувано со минимални 1-0 го совладаа Манчестер Јунајтед на Олд Трафорд.После разрешувањето на прашањето околу шампионот остануваат дилемите за опстанок во Премиер лигата односно за местата кои водат во Лигата на Шампионите.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 193 гласови (31%)

Не - 428 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833