ОГЛАСИ

Младите „галебите“ не го даваат врвот во М18 лигата

Спорт | Охрид | 16.04.2018 09:23Посети : 746

Кошаркарите на АВ Охрид до 18 години го одбранија тронот во Младинската лига победувајќи со 91-60 на гостувањето кај Ринија во Куманово.Составот предводен од Тони Стојановски без поголеми проблеми ја оправда фаворитската улога и стигна до победа, вкупно деветта сезонава.Во следната рунда младите „галебите“ на домашен терен ќе ги одмерат силите со тимот на Куманово. 


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 193 гласови (31%)

Не - 428 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833