ОГЛАСИ

Работнички и МЗТ Скопје на спортски двобој во Гостивар !

Спорт | Македонија | 16.04.2018 12:14Посети : 135

Големите спортски ривали Работнички и МЗТ Скопје меѓусебниот дуел во 4-та рунда од Супер лигата ќе го одиграат во Гостивар во спортската сала „Младост“ без присуство на публика.„Вечното“ дерби кое требаше да се одигра синоќа во салата „Градски Парк“ беше одложено поради неисправноста на семафорите за 24 секунди, а Работнички како резервна опција го понуди Гостивар.

Македонската кошаркарска федерација (МКФ) ја прифати понудата од Работнички и дербито после многу соопштенија и тензии ќе се одигра во Гостивар со почеток во 19 часот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 192 гласови (31%)

Не - 428 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833