ОГЛАСИ

ЦАС ја прифати жалбата од Скендербег, суспензијата од УЕФА останува

Спорт | Свет | 16.04.2018 14:59Посети : 148

Судот за спортска арбитража (ЦАС) на својот официјален сајт објави одлуката за прифаќање на жалба на фудбалскиот клуб Скендербег на кој од страна на Албанската фудбалска федерација му беше одземена шампионската титула за сезоната 2015/16.За потсетување, УЕФА во 2016 година го суспендира тим од учество во европските натпреварувања поради вклученост на клубот во повеќе од 50 местени натпревари.

Националната фудбалска федерација спроведе сопствена истрага, која кулминираше со одземање на титулата.

ЦАС објави дека Здружението на албанската фудбалска нема основа за санкции против клубот. И покрај тоа Европската фудбалска федерација ја остави на сила својата одлука.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 193 гласови (31%)

Не - 428 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833