ОГЛАСИ

Победа на Ѓоковиќ на стартот од мастерсот во Монте Карло

Спорт | Свет | 16.04.2018 19:14Посети : 251

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ имаше успешен почеток на мастерс турнирот во Монте Карло, откако во првата рунда во два сетови (6-0, 6-1) го декласираше Душан Влајовиќ.Промените во стручниот штаб на Ѓоковиќ вродија со плод и Србинот успеа да победи после четири месеци. Последниот триумф Ѓоковиќ го забележа во 1/16 финалето на Австралија Опен.

- Секогаш ми е задоволство да играм тука. Живеам овде и тренирам на овие терени, навистина се чувствувам како дома. - истакна најдобриот српски тенисер и додаде - Се враќам по еден многу тежок период и исклучително ми е драго што повторно со мене е Марјан Вајда.

Во второто коло Ѓоковиќ ќе ги одмери силите со Хрватот Борна Чориќ кој во првата рунда славеше над Жулијен Беноте во два сетови.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 192 гласови (31%)

Не - 428 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833