ОГЛАСИ

Керол му го загорчи премиерлигашкиот живот на Стоук (видео)

Спорт | Свет | 16.04.2018 23:23Посети : 265

Eкипата на Вест Хем извлече реми на домашен терен со Стоук благодарание на Енди Керол кој погоди во 90-та минута од натпреварот во последниот меч од 34-та рунда во Премиер лигата.Стоук испушти златна шанса да освои три бодови и комплетно да се врати во борбата за опстанок во Премиер лигата. Водство за „потерси“ донесе Питер Крауч, а бод за „чеканите“ во Лондон обезбеди Керол.Избраниците на Пол Ламберт во последните пет натпревари од Премиер лигата ќе имаат тешка задача да ја надополнат негативата, додека Вест Хем турбелетната сезона ќе ја заврши со опстанок и со надеж за подобар пласман следната сезона. 


Возбудувањата во Премиер лигата продолжуваат утре (вторник) со одложениот меч помеѓу Брајтон и Тотенхем.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 193 гласови (31%)

Не - 428 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833