ОГЛАСИ

Работнички го декласираше МЗТ Скопје

Спорт | Македонија | 16.04.2018 23:53Посети : 321

Водечката екипата на табелата во Супер лигата, Работнички експресно им се врати на победите декласирајќи го МЗТ Скопје со 92-74 во „вечното“ дерби кое се одигра во спортската сала „Младост“ во Гостивар.Одлуката за победникот во дербито кое се играше без навивачи падна во последната четврта четвртина, откако по три квартали резултатот на семафорот беше во корист на „штрковите“.

Со фантастична игра во одбрана и ефикасен напад „црвено белите“ ја анулираа предноста на „гостите“ и стигнаа до убедлива победа изразена со 18 поени разлила.

МЗТ Скопје во сите параметри беше послаб ривал од Работнички и избраниците на Марин Докузовски заслужено славеа и стигнаа до третата победа сезонава против лутиот градски ривал.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 193 гласови (31%)

Не - 428 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833