ОГЛАСИ

Голема хуманитарна забава за помош на малата Мила

Вести | Охрид | 23.04.2018 09:03Посети : 1152

Во организација на млади музичари од Охрид и Лајанс клубот Лихнидос, во среда, 25-ти април, во „Liquid cafe“ ќе се одржи хуманитарна забава за помош на малата Мила, која има 15 месеци и боледува од дистрофија поради што итно и е потребна операција во Кина.


На хуманитарниот настан ќе настапат: Камелеон, Бекдорбенд, Бетис буб, Но фан и Хај 4.


Влезот чини 100 денари, а хуманите граѓани ќе можат да помогнат и со јавување на специјалните телефони: 143 461 (ВИП) и 070 143 153 (Телеком), а средства може да се донираат и на наменската жиро сметка наведена на флаерот во прилог.Голема хуманитарна забава за помош на малата Мила


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 561 гласови (31%)

Не - 1249 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833