ОГЛАСИ

Вработени од ЕВН ги варосаа ѕидовите во ОУ „Св. Климент Охридски“

Вести | Охрид | 25.04.2018 15:48Посети : 2346

Денеска во охридското основно училиште „Св.Климент Охридски" се реализира  волонтерска акција од страна на вработените на ЕВН Македонија. Вработените од ЕВН ги варосаа училишните ходници со мрсна боја.Од училиштето упатуваат благодарност до ЕВН за нивниот ангажман и придонесот на компанијата кон подобрување на условите за работа во училиштето.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 561 гласови (31%)

Не - 1250 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833