ОГЛАСИ

Фото+видео: Елегантна и сензуална, пристигна новата колекција на „Lisca“

Живот | Убавина | 25.04.2018 17:20Посети : 2825

Долната облека е одраз на карактерот, на расположението, одраз на стилот, а Lisca долгогодишен синоним за женственост и стил. Препознатливите Lisca мотиви, романтични и заводливи композиции на материјали и дезени во духот на сезоната, наново ќе ве инспирираат да ја раскажете приказната за вашиот униктен моден стил. Грижливо избраните детали: тантела и модерен вез, транспарентни додатоци, сатенски завршетоци и романтичен принт со пролетни рози, воодушевуваат со својата хармоничност на секое од префинетите парчиња на колекцијата пролет/лето 2018. За себе бирајте го само најдоброто!Дамите што еднаш ја откриле сензуалната моќ, префинетиот дизајн и удобноста на Lisca засекогаш остануваат верни на брендот, кој е еден од најпрепознатливите во својата бранша.


Уживајте во богатиот избор на модели во рамките на линиите на новата колекција!
Модели од пролетната колекција Lisca Fashion


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 561 гласови (31%)

Не - 1250 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833