ОГЛАСИ

Фото: Охрид доби „Hotel International“

Вести | Охрид | 03.05.2018 12:04Посети : 16527

Со коктел на кој присуствуваа бројни гости, синоќа во Охрид, свечено беше отворен хотелот „Интернационал“ („Hotel International“).
Хотелот се наоѓа на булеварот „Туристичка“ непосредно до бензинската пумпа „Билјанини извори“. Изграден е во ултра модерен стил, а гостите покрај во удобното сместување, ќе можат да уживаат во бројните содржини или во омилениот пијалак на прекрасната голема тераса на „Hotel International“ во чиј склоп работи и кафетерија.-Хотелот има 36 соби, еднокреветни, двокреветни и апартмани. Комплексот има спа и фитнес центар, масажа, џакузи. Располага со модерно опремена конгресна сала, и ресторан наменет само за гостите во хотелот, на кои им нудиме услуга ноќевање со појадок. Веќе имаме склучено аранжмани за претстојната сезона, која ја очекуваме подготвено. - изјави генералниот менаџер на „Hotel International“ Томислав Илоски.
Со отварањето на „Hotel International“, Охрид доби нов и современ сместувачки капацитет изграден по светски стандарди, кој ќе ја збогати туристичката понуда на градот


Фото галерија:

Отворен хотел „International“


OhridNews
фото: Емил Јовановиќ

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 561 гласови (31%)

Не - 1250 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833