ОГЛАСИ

Угостителски објект обвиткан во мистерија во центарот на Охрид

Занимливости | Охрид | 03.05.2018 16:09Посети : 10258

Извесно време низ охридската чаршија кружат муабети дека нешто се случува во центарот на градот, покрај кејот. Екипата на OhridNews тргна да ги провери овие гласини, кои се покажаа вистинити.
Во комплексот на хотелот „Ројал“, затекнавме еден поинаков угостителски објект, со модерен и трендовски стил каков што до сега не сме виделе во Охрид и во државата. Љубопитно ѕирнавме во внатрешноста и успеавме да дознаеме дека новиот концептуално уреден угостителски објект, ќе биде отворен утре (петок) во 15 часот, и дека понудата ќе биде уникатна и сосема поинаква од таа на која сме навикнале кај нас. Амбиентот исто така.
Бевме упорни да дознаеме нешто повеќе, но келнерот кој очекувавме да го видиме, не се појави. Се што успеавме да начуеме беше: квалитет, светски стандарди, социјализација. Секако премалку за да ја задоволиме нашата, но и љубопитноста на охриѓани. Очигледно ќе мора да наминеме да доистражиме за што се работи тука во петок, 4-ти мај, од 15 часот, кога ќе биде отворен „мистериозниот“ угостителски објект, кој дискретно се подготвуваше изминатиот период.


OhridNews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 561 гласови (31%)

Не - 1249 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833