ОГЛАСИ

Најново стендап шоу на Никола Тодороски “ARTIFICIAL INTELLIGENCE NATURAL STUPIDITY” на 13 мај во Охрид

Занимливости | Охрид | 06.05.2018 16:18Посети : 1730

На големо задоволство на публиката, најновото стендап шоу на македонскиот актер и стендап комичар Никола Тодороски “ ARTIFICIAL INTELLIGENCE NATURAL STUPIDITY”, или како што вели тој, за тие што бегале од часовите по англиски “ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА ПРИРОДНА ГЛУПОСТ“, на 13 мај ќе има премиерно издание во Охрид во рамки на големата балканска турнеја која е во тек.Еден човек со микрофон и 75 минути пеколна комедија која ја исмева човечката глупост.Пред точно седум години Битола беше градот во кој Никола го направи својот прв стендап настап. Сега по точно седум години од Битола Никола со своето ново соло шоу “ARTIFICIAL INTELLIGENCE NATURAL STUPIDITY” ја започна балканската турнеја-5 држави, 23 балкански градови.На 11.05 шоуто ќе ја доживее својата премиера во Штип, а на 13.05 во Охрид во големата сала при Центарот за Култура. Билетите на големото стендап шоу на Никола Тодороски “ARTIFICIAL INTELLIGENCE NATURAL STUPIDITY” на 13 мај во Охрид се во продажба од 07.05. (понеделник) на касата на Центар за Култура од 10:00 до 20:00 часот.


Цената на билетот е 200 ден.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 561 гласови (31%)

Не - 1250 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833