ОГЛАСИ

Со „Охрид трчаТ“ ќе бидете еден чекор пред другите (видео)

Спорт | Охрид | 15.05.2018 08:35Посети : 1419

Големиот вљубеник во спортот Марино Гогов ја има главната улога во најновата епизода од иновативната видео кампања на Атлетскиот викенд „Охрид трчаТ“.Марино или познат како „Чичо“ ги искажува импресиите од минатото прво издание, го потврди учеството на спортскиот хепенинг кој ќе се одржи на 3 јуни и рече дека со трчањето и со „Охрид трчаТ“ секој учесник ќе биде чекор пред другите.Tој заедно со осумчлена експедиција успешно го промовираа спортскиот настан број еден во Охрид во хрватскиот град Дубровник учествувајќи на трката од 21 километар.


Во видео кампањата ќе се појават уште јавни личности од општенствениот живот кои ќе имаат посебна порака за Атлетскиот викенд и за сите кои ќе учествуваат.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 561 гласови (31%)

Не - 1249 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833