ОГЛАСИ

Фото: Пенал рулетот го одлучи победникот во младинска конкуренција

Спорт | Охрид | 15.05.2018 19:48Посети : 417

Екипата на Шкендија по титулата во кадетска ја освои и во младинската конкуренција во Купот на Македонија. Тетовските „црвено црни“ во финалето го совладаа Работнички после изведувањето на пеналите (5-4), откако регуларниот дел заврши без голови 0-0.Младинското финале иако немаше голови ги оправда очекувањата. Натпреварот изобилуваше со динамика, а шанси имаше на двете страни, но стрелците немаа свој ден и голманите беа на висина од задачата.
Во пенал рулетот Шкендија ги реализираше сите пет пенали, а „романтичарите“ промашија во втората серија. Тетовчани со победата ја потврдија доминацијата во младинскиот фудбал, откако и кадетите го обезбедија пехарот. Нови две шанси за трофеи Шкендија ќе има во помлади пионери и помлади петлиња.
Куп мечевите продолжуваат утре со почеток во 10 и 17 часот.


Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 561 гласови (31%)

Не - 1249 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833