ОГЛАСИ

Работнички и МЗТ Скопје во финална битка за титулата во Македонија

Спорт | Македонија | 15.05.2018 21:30Посети : 162

„Вечните“ ривали МЗТ Скопје и Работнички ќе ја бијат финалната битка за титулата во македонската кошаркарска елита.

Кошаркарите на МЗТ Скопје на лутиот ривал во финалето му се придружија после успешната елиминација на Блокотехна со вкупен резултат (3-1) во полуфиналето.

До третиот триумф во серијата со Блокотехна кошаркарите на актуелниот шампион дојдоа во Гевгелија победувајќи со тесни 74-72 во четвртиот меч.

МЗТ Скопје во финалето ќе ја брка седмата титула по ред, додека Работнички ќе ја прекинува доминацијата на „штрковите“.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 561 гласови (31%)

Не - 1249 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833