ОГЛАСИ

Три од три за Шкендија во Куп финалињата во Охрид

Спорт | Охрид | 16.05.2018 12:25Посети : 247

Тетовска Шкендија ја продолжи жетвата на Куп трофеи во Охрид, откако триумфираше во конкуренцијата помлади пионери. Третиот пехар во третото финале „црвено црните“ го освоија победувајќи го Работнички после изведувањето на пеналите 5-4 (1-1).- Пресуди нашата голема желба за победа, бидејќи Работнички не многу, но е подобар од нас. Од се срце им честитам на фудбалерите, кои одиграа пожртвувано и борбено до последната секунда. Што се однесува до мечот, Работнички играше подобро во првото полувреме иако ние прво поведовме. Во вториот дел ги контролиравме работите на теренот, создадовме неколку прилики, но недостасуваше погодокот. - изјави тренерот на тетовчани, Ибраим Љума.Претходно, Шкендија пехарот го освои во кадетската конкуренција со победата над Пелистер односно во младинската со триумфот над Работнички.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 561 гласови (31%)

Не - 1250 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833