ОГЛАСИ

Заев и Мицкоски ќе се соочат на Тв дуел

Вести | Македонија | 16.05.2018 19:03Посети : 801

Премиерот Зоран Заев и лидер на владејачката СДСМ ја прифати поканата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за телевизиски дуел. Терминот и медиумот допрва ќе треба да се договорат, пренесува тв Телма. Мицкоски доцна синоќа по седницата на Централниот комитет  на ВМРО ДПМНЕ соопшти дека ја прифаќа поканата на Заев за тет а тет средба, но само пред очите на јавноста.


Најавениот ќе биде прв дуел на лидери на партии после 20 години. Последниот беше во 1998 година меѓу тогашните претседатели на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски.


На 2 јуни ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи голем протестен собир пред Владата.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 561 гласови (31%)

Не - 1249 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833